zło jest dla mas
Zło ucieleśnia wszystko, czego się lękamy, z czym się nie godzimy, z czym walczymy. Walka ze złem jest tematem przewodnim większości wytworów kultury: filmów, komiksów, stron internetowych i innych mniej lub bardziej rozrywkowych dzieł. Popularność motywu wynika z tego, iż niewiele jest wokół nas soczystych przejawów zła. Potrzebujemy codziennych masakr, kataklizmów i zaraz aby czuć sens czynienia dobra.
W łonie społeczeństwa funkcjonuje wiele instytucji stawiających dzielnie czoła złu przejawiającego się w różnych postaciach: policja, służba zdrowia, edukacja, organizacje pozarządowe, kościół. Można oczywiście popaść w przesadę i stwierdzić, że nie zajmujemy się niczym innym, jak przeciwdziałaniem złu, które dotyka nas poprzez głód, zmęczenie, pożądanie czy smutek. Jednak również pomagamy sobie wzajemnie, starając się zniwelować niesprzyjające życiu okoliczności, które dotykają innych. Zło ma zatem ogromne zasługi w jednoczeniu się ludzi, stwarzaniu problemów do rozwiązania i ogólnej aktywizacji mas złożonych z jednostek.

Oblicza zła zmieniały się przez wieki, były przerażające, potem piękne, a teraz? Żeby się tego dowiedzieć, zaprosiliśmy wszystkich chętnych do stworzenia czegoś, co odnosiłoby się do tego tematu. Najgorsze z nadesłanych prac opublikowaliśmy tutaj.
Przekonajcie się jak i gdzie inni i my widzimy zło.

Dziękujemy wszystkim którzy nadesłali do nas swoje projekty. Nie było żadnych marchewek.


tutaj możesz zobaczyć prace, które zostały nadesłane w odpowiedzi na akcję zło jest dla mas, projekty twożywa i kolaboracje, a także przeczytać komentarze.
Jeżeli masz coś do powiedzenia w tej sprawie, napisz do nas.


w razie problemów z poruszaniem się po stronie zasięgnij porady w menu nawigacja.

prace nadesłane
prace własne
dodatek

teksty


napisz
nawigacja
twozywo.art