ZACIEMNIENIE 6/7

Znów, znowu, nareszcie? Nieprzyjazna pora cyklu rozpościera swoje zimne ramiona.
Przytulne? Ujemne i przyjemne, minusowe i przymusowe.
W ciemności mieszka coś śmiesznego a dla kogoś innego coś całkiem przerażającego. Coś jest jednak pewne - ten fragment roku nie jest nikomu obojętny. To co się dzieje dookoła, scenografia opadając woła, nieliczni śpią, albo uciekają, pozostajemy tutaj my i nasza wola nie bardzo już wiadomo czego.
Uważamy że jest w tym banalnym fakcie, uparcie zachodzącym, uporczywie zachodzącym za skórę, rzecz godna rozwagi i szczerego doświadczenia. Coroczny egzamin z wytrzymałości, wspominany i przeklinany później i w trakcie, grzech klimatyczny naszych przodków którzy wybrali to miejsce.
Od kilku lat zapraszamy do projektowania treści, tym razem postanowiliśmy nie migać się i zrobić coś razem. Naszym zamiarem jest aby oprócz pisania takich rzewnych zdań stanąć na przeciw tego co już można podziwiać za oknami i a może bardziej tego jak nas zaciemnienie zmienia i co próbuje przekazać.

Każdego dnia, pomiędzy fiestą zmarłych a ponurym marketingiem miłości na stronie www.twozywo.art.pl/zaciemnienie/ pojawi się nowy obrazek.
Od niedoskonałości humanizmu zaklętego w liczbie sześć do baśniowej boskości siódemki.
Numerycznie: 1.XI.2006 - 14.II.2007.

REAKCJA

Czyli reagowanie przez rysowanie.
Przeczuwając codzienny mozół publikowania obrazka, zwracamy się do was z propozycją współtworzenia i penetrowania z nami wyżej nakreślonych rejonów. Każdy niezależnie od polaryzacji i stopnia naświetlenia może zamieszczać u nas dowolny projekt lub projekty w dogodnej dla siebie stylistyce graficznej mniej lub bardziej komentujące, parodiujące, poprawiające lub alegorycznie nawiązujące do tego co znajdzie się na stronie, tudzież ogólniej do samego tematu.

O autorach: twożywO, niczerO, paweł ryżkO

Sugerujemy codzienne odwiedzanie: www.twozywo.art.pl/zaciemnienie/

14

II 2007
środa

akcja zakończona

 2.6°C*
 dług. dnia 09:54
 
REAKCJE [ 26 ]

merytoryka

kontakt

strona główna

kalendarz

to jest ostatni obrazek akcji zaciemnienie, wybierz "kalendarz" lub strzałki na dole aby zobaczyć poprzednie 105 obrazków i reakcje na nie.